Τσέλσι – Μάντσεστερ Σίτι 2-0! Στην κορυφή η Λίβερπουλ (vid)

Η Τσέλσι επικράτησε της Σίτι στο «Στάνφορντ Μπριτζ» με 2-0 με γκολ των Καντέ και Νταβίντ Λουίζ. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα. Στην κορυφή η Λίβερπουλ.

Η ομάδα του Σάρι αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα στο ντέρμπι, με τους φιλοξενούμενους να είναι πολύ πιο “απειλητικοί” στην αρχή, όμως στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, πήραν το προβάδισμα στο σκορ, χάρη σε ένα τρομερό πλασέ του Ενγκολό Καντέ, μετά από ασίστ του Αζάρ. Το 2-0 που “σφράγισε” τη νίκη για την ομάδα του, πέτυχε ο Βραζιλιάνος αμυντικός, με κεφαλιά μετά από κόρνερ, στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης.