Euroleague: Το πλήρες πρόγραμμα της νέας σεζόν

Το πλήρες πρόγραμμα της κανονικής περιόδου της euroleague έκανε γνωστό η διοργανώτρια αρχή, με τον Παναθηναϊκό να υποδέχεται τον Ερυθρό Αστέρα στην πρεμιέρα ενώ ο Ολυμπιακός θα ταξιδέψει στην Γαλλία για να αντιμετωπίσει την Βιλερμπάν.

Δείτε ολόκληρο το πρόγραμμα εδώ και αναλυτικά όλους τους αγώνες του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού.

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού:

ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ

1η αγωνιστική
Πέμπτη (3/10, 21:45), Βιλερμπάν – Ολυμπιακός

2η αγωνιστική
Παρασκευή (11/10, 21:30), Oλυμπιακός – Βαλένθια

3η αγωνιστική
Παρασκευή (18/10, 21:30), Ολυμπιακός – Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης

4η αγωνιστική
Παρασκευή (25/10, 22:00), Μπασκόνια – Ολυμπιακός

5η αγωνιστική + 6η αγωνιστική
Τετάρτη (30/10, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός
Παρασκευή (1/11, 21:30), Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ

7η Αγωνιστική
Πέμπτη (7/11 21:00) Ολυμπιακός – Αναντολού Εφές

8η αγωνιστική
Παρασκευή (15/11, 21:30) Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις Κάουνας

9η αγωνιστική + 10η αγωνιστική
Τρίτη (19/11, 21:30) Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός
Πέμπτη (21/11, 21:00) Άλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός

11η αγωνιστική
Παρασκευή (29/11, 21:30) Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο

12η αγωνιστική
Παρασκευή (6/12, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ολυμπιακός

13η αγωνιστική
Πέμπτη (12 Δεκεμβρίου, 22:00) Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός

14 αγωνιστική + 15η αγωνιστική
Τετάρτη (18/12, 21:00) Ολυμπιακός – Χίμκι
Παρασκευή (20/12, 20:00) Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός

16η αγωνιστική
Παρασκευή (27/12, 21:00) Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός

17η αγωνιστική
Πέμπτη (2/01, 21:00) Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ

18η αγωνιστική
Παρασκευή (10/01, 22:00) Βαλένθια – Ολυμπιακός

19η αγωνιστική + 20η αγωνιστική
Τρίτη (14/01, 21:00) Ολυμπιακός – Άλμπα Βερολίνου
Παρασκευή (17/01, 21:30), Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου

21η αγωνιστική
Παρασκευή (23/01, 20:00) Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Ολυμπιακός

22η αγωνιστική
Πέμπτη (30/01, 21:00) Ολυμπιακός – Μπασκόνια

23η αγωνιστική + 24η αγωνιστική
Τρίτη (4/02, 20:00) Ζαλγκίρις Κάουνας – Ολυμπιακός
Πέμπτη (6/02, 21:00) Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

25η αγωνιστική
Πέμπτη (20/02, 21:00) Ολυμπιακός – Βιλερμπάν

26η αγωνιστική
Πέμπτη (27/02, 21:05), Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός

27η αγωνιστική + 28η αγωνιστική
Τρίτη (3/03, 21:00), Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Παρασκευή (6/03, 21:30) Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός

29η αγωνιστική
Πέμπτη (12/03, 21:45), Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός

30η αγωνιστική
Παρασκευή (20/03, 21:30), Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης

31η αγωνιστική + 32η αγωνιστική
Τρίτη (24/03, 21:00), Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας
Παρασκευή (27/03, 20:00) Χίμκι – Ολυμπιακός

33η αγωνιστική
Πέμπτη (2/03, 21:45), Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός

34η αγωνιστική
Πέμπτη (9/03, 21:00), Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα


Poll: Ποια είναι η καλύτερη ομάδα στην σύγχρονη ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ;


Το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού:

ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟΣ

1η αγωνιστική
Παρασκευή (04/10, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ερυθρός Αστέρας

2η αγωνιστική
Πέμπτη (10/10, 21:45) Βιλερμπάν – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

3η αγωνιστική
Πέμπτη (17/10, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Αρμάνι Μιλάνο

4η αγωνιστική
Πέμπτη (24/10, 20:00) Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

5η αγωνιστική + 6η αγωνιστική
Τρίτη (29/10, 20:00) Χίμκι – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Πέμπτη (31/10, 21:00): Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Αναντολού Εφές

7η αγωνιστική
Παρασκευή (08/11, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Βαλένθια

8η αγωνιστική
Πέμπτη (14/11, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Άλμπα Βερολίνου

9η αγωνιστική + 10η αγωνιστική
Τρίτη (19/11, 20:00) Ζαλγκίρις Κάουνας – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Παρασκευή (22/11, 21:30) Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

11η αγωνιστική
Πέμπτη (28/11, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μπασκόνια

12η αγωνιστική
Παρασκευή (06/12, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ολυμπιακός

13η αγωνιστική
Παρασκευή (13/12, 22:00) Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

14η αγωνιστική + 15η αγωνιστική
Τρίτη (17/12, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Φενέρμπαχτσε
Πέμπτη (19/12, 21:05) Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

16η αγωνιστική
Πέμπτη (26/12, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ρεάλ Μαδρίτης

17η αγωνιστική
Παρασκευή (03/01, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ

18η αγωνιστική
Πέμπτη (09/01, 21:45) Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

19η αγωνιστική + 20η αγωνιστική
Τετάρτη (15/01, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μπάγερν Μονάχου
Παρασκευή (17/01, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ζαλγκίρις Κάουνας

21η αγωνιστική
Παρασκευή (24/01, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Βιλερμπάν

22η αγωνιστική
Παρασκευή (31/01, 22:00) Βαλένθια – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

23η αγωνιστική + 24η αγωνιστική
Τετάρτη (05/02, 20:00) Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Παρασκευή (07/02, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης

25η αγωνιστική
Παρασκευή (21/02, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μπαρτσελόνα

26η αγωνιστική
Παρασκευή (28/02, 22:00) Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

27η αγωνιστική + 28η αγωνιστική
Τρίτη (03/03, 21:00) Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Πέμπτη (05/03, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

29η αγωνιστική
Παρασκευή (13/03, 20:45) Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

30η αγωνιστική
Πέμπτη (19/03, 21:00) Άλμπα Βερολίνου – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

31η αγωνιστική + 32η αγωνιστική
Τετάρτη (25/03, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Χίμκι
Παρασκευή (27/03, 20:30) Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

33η αγωνιστική
Παρασκευή (03/04, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μακάμπι Τελ Αβίβ

34η αγωνιστική
Παρασκευή (10/04, 22:00) Μπασκόνια – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ


Κάνε like στην σελίδα του 2future4u στο facebook για να βλέπεις όλα τα βίντεο


SEPTEM 2FUTURE4U

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Google

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s