Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 2-3 (Highlights)

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο Περιστέρι ο ΠΑΟΚ κέρδισε 3-2 τον Ατρόμητο χάρη στα γκολ των Άκπομ, Μάτος και Κρέσπο.  Οι «ασπρόμαυροι» προηγήθηκαν 2-0 σε διάστημα έξι λεπτών στο πρώτο ημίχρονο, με γκολ των Άκπομ (17’), Μάτος (23’), αλλά ο Βέλλιος στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου μείωσε σε 1-2. Στο 50’ ο Βέλλιος και πάλι ισοφάρισε σε 2-2, με το ματς στο τέλος να παίρνει χαρακτήρα θρίλερ. Το γκολ του Βαρέλα στο 88’ δεν μέτρησε ως οφσάιντ, αλλά ο Κρέσπο λύτρωσε στο 90+2’ τον ΠΑΟΚ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

Ατρόμητος (Γιάννης Αναστασίου): Θεοδωράκης, Νάτσος, Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Χαρίσης, Μάντσον, Κάχιλα (76’ Μπαένα), Μανούσος (80’ Ενσικουλού), Βέλλιος, Φάρλεϊ Ρόζα

ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Εσίτι (61’ Ελ Καντουρί), Μίσιτς, Λημνιός, Μπίσεσβαρ (61’ Ζαμπά), Πέλκας (80’ Σφιντέρσκι), Άκπομ.