Άρης – Παναθηναϊκός 4-0! Θύμισέ μου τι ομάδα είσαι… (Bίντεο)

Με σκορ που αντιστοιχεί στη δεύτερη πιο βαριά ήττα της ιστορίας του στο ελληνικό πρωτάθλημα ηττήθηκε ο Παναθηναϊκός στη Θεσσαλονίκη από τον Άρη…

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό με τον Φετφατζίδη στο 20΄. Ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος στην άμυνα των «πράσινων» από το Ζαχίντ και έκανε το 1-0 για την ομάδα του με κεφαλιά.

Οι κίτρινοι πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με προβάδισμα δύο τερμάτων χάρη στο γκολ του Βέλεθ στο 43’ της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι «χτύπησαν» σε μία αντεπίθεση μετά από κόρνερ του ΠΑΟ, με τον Φετφατζίδη να τροφοδοτεί τον Βέλεθ και αυτός με σουτ από πλάγια θέση έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Ο περίπατος του Άρη συνεχίστηκε με τον Ντιγκινί να γράφει το 3-0 στο 53ο λεπτό και τον Ιντέγε να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του γράφοντας το 4-0 στο 64΄.