Αδιανόητο σκηνικό στην Τουρκία με… τρία χαμένα πέναλτι στην ίδια φάση

Η φάση παίχτηκε στην τρίτη κατηγορία της Τουρκίας, στο παιχνίδι Ούσακσπορ – Εργκένε Βελιμέζε, με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν πέναλτι στο 90′ και ενώ έχαναν με 2-0.

Ο γκολκίπερ της Ούσακσπορ, Αϊντίν, απέκρουσε, όμως ο διαιτητής διέταξε επανάληψη επειδή ο τερματοφύλακας είχε βγει από τη γραμμή του κατά την εκτέλεση και παράλληλα του έδειξε κίτρινη κάρτα για τον πανηγυρισμό του.

Στην επανάληψη της εκτέλεσης ο Αϊντίν απέκρουσε εκ νέου, εντούτοις ο διαιτητής όχι μόνο σφύριξε και πάλι επανάληψη, αλλά απέβαλλε τον τερματοφύλακα με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον πανηγυρισμό του!

Η Ούσακσπορ αναγκάστηκε να τοποθετήσει κάτω από τα δοκάρια έναν αμυντικό της για την τρίτη εκτέλεση, με τον παίκτη να γίνεται ήρωας αφού απέκρουσε και αυτός το πέναλτι των αντιπάλων!